Dnia 15  maja 2015r. odbył się w naszej szkole

II  Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej z Elementami Pierwszej  Pomocy  dla uczniów klas trzecich.

Celem konkursu było kształtowanie  zainteresowań  środowiskiem  przyrodniczo-społecznym, rozbudzanie postaw proekologicznych

i prospołecznych, rozwijanie aktywności i samodzielności oraz sprawdzenie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół:

• SP nr 5 w Koszalinie
  • SP nr 2 w Sianowie
  • SP w Konikowie
  • SP  nr 10  w Koszalinie

Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach:

rozwiązywały test wiedzy przyrodniczej z elementami I pomocy, prezentowały okrzyk dotyczący ochrony środowiska oraz prezentowały kotyliony nawiązujące do elementów przyrody. Wykonały także plakat do podanego hasła z dostępnych materiałów plastycznych.

Wyniki konkursu:

I miejsce-   SP w Konikowie i SP nr 10 w Koszalinie

II miejsce-  SP nr 2 w Sianowie

III miejsce- SP nr 5 w Koszalinie

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Pragniemy również podziękować sponsorom, dzięki którym uczniowie mogli otrzymać piękne nagrody. Dziękujemy Dyrekcji i Radzie Rodziców  SP nr 10 w Koszalinie oraz Zarządowi Oddziału ZNP w Koszalinie.

Organizatorki:

Jolanta Terlecka i Agnieszka Bernecka