tel.: (094)340-20-36 lub 342-56-31 fax (094)340-20-36

sp10koszalin@wp.pl ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

VIII MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ  „JEDEN ŚWIAT – JEDNO MARZENIE”

      W dniach 25.04 – 26.05.2017  w naszje szkole odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „ Jeden świat – Jedno marzenie”, organizowany w ramach obchodów Dnia Olimpijczyka. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Koszalina.

         W konkursie wzięło udział osiem szkół podstawowych: SP 3, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 17, SP 21 , SP 10. W finale najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 10 w Koszalinie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 7. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczna na temat historii Igrzysk Olimpijskich oraz sprawnością fizyczna. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 10. Puchary i drobne upominki dla pierwszych trzech zespołów ufundował Senator RP Pan dr Piotr Zientarski, natomiast medale dla wszystkich  finalistów ufundował Poseł na sejm RP Pan  dr Stefan Gawłowski.

      Gościem honorowym był jedyny koszaliński medalista olimpijski Pan Marian Tałaj,  który podzielił się z dziećmi wspomnieniami z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu.

       Dzięki pomocy  sponsorów: firmie Termoprojekt, Gaz Budowa Karlino, Przedsiębiorstwu Budowlanemu Leś, firmie KPPD Koszalin, firmie Lody Jaś, Marketom Bea i firmie Blue Stted Outlet Koszalin, dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i upominki. 

Organizator imprezy mgr Lidia Aziewicz

Jeden wiat 2017 zd.2

Jeden wiat 2017

Inne

poczta

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl