W dniach 26-28 września 2018 z okazji Europejskiego Dnia Języków na zajęciach jęz. angielskiego i niemieckiego uczniowie klas II-VIII wykonywali różne, ciekawe zadania, których celem było zwiększenie świadomości różnorodności językowej w krajach europejskich oraz wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych.
Uczniowie w trakcie lekcji dowiedzieli się iloma językami posługują się mieszkańcy naszego kontynentu, które z tych języków są najbardziej rozpowszechnione i najczęściej używane.

Mieli okazję przekonać się, z jak wielu języków obcych pochodzą spotykane na co dzień w języku polskim słowa.
Niektóre klasy brały udział w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych bawiąc się programem KAHOOT. Czwarte klasy pozanwały różne narodowści i ich języki. Uczniowie w grupach wykonywali plakaty na temat wylosowanych państw. Na paseczkach mieli wydrukowane pewne informacje i musieli odgadnąć jakie to państwo, dopisać coś od siebie i narysować flagę.

Następnie przedstawiali swoje prace w klasie.
Młodsze klasy (II-III) brały udział w konkursie plastycznym na plakat promujący uczenie się języków.
Starsi uczniowie (klasy VII i VIII) uzupełniali teksty piosenek po angielsku i niemiecku,

a potem wspólnie śpiewali, co sprawiło im wiele radości. Rysowali elementy kojarzące im się z kulturą niemiecką.
Ponadto uczniowie wykonali mini plakaty, na których umieścili swoje pomysły na naukę języków obcych oraz wymienili czynniki motywujące do rozpoczęcia nauki.
Mamy nadzieję, że popularyzacja języków obcych podniesie wartość nauki j. angielskiego i j. niemieckiego oraz wzmocni motywację do rozwijania umiejętności językowych u uczniów SP10.
Anna Lipiec
Katarzyna Jarząbkowska