W naszej szkole - jak co roku - odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. 7 XI 2014 r. obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V c  według scenariusza autorstwa pani Sylwii Czapskiej. Przedstawienie zostało urozmaicone szlagierami II Rzeczpospolitej min.: "Hej, hej ułani", "Marsz I Brygady", "Pieśń Legionów", "Orlęta lwowskie". Uczniowie klas pierwszych wykonali piosenkę harcerską  "Balladę rajdową" , a pięknego poloneza wytańczyli uczniowie kl. II b przygotowani przez panią Jolantę Terlecką.Była to żywa lekcja historii. Uczniowie przypominieli o jakże tragicznych dla Polski rozbiorach i walce o  niepodległość, którą odzyskaliśmy w 1918 roku po 123 latach niewoli.

wito Niepodlegoci zd.1

wito Niepodlegoci zd.2