Uczniowie klasy I "a" z "dziesiątki"  i I "b" z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 21 w Koszalinie po raz kolejny realizowali zadanie w ramach wspólnie prowadzonej w tych zespołach innowacji pedagogicznej "Terapia przez sztukę w edukacji wczesnoszkolnej".  6 maja uczniowie wspólnie wybrali się na Rynek Staromiejski w Koszalinie, aby  obcować ze sztuką w plenerze -  "Kolejka do ostatniego drzewa". Uczniowie pracując w grupach, ustalali odpowiedzi na przygotowane przez nauczycielki pytania problemowe nt. pomnika i jego twórcy. Na koniec poznali technikę szkicowania i samodzielnie wykonali szkic wybranego elementu pomnika. Wszyscy wrócili z pozytywnymi wrażeniami, a nauczycielki planują już kolejne artystyczne wyznanie.

Joanna Kurek

Edyta Szaraniec