PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Dnia 28 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Koszalinie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, które zostało przygotowane przez uczniów klasy 2 e, tematycznie związane z książkami – czego możemy dowiedzieć się czytając, jak książka potrafi wzbogacić nasze życie. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę – poznali kulturę czytania. Nadto nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki. Uroczystość przebiegała w radosnej i przyjaznej atmosferze.

W końcu młodzi czytelnicy wypożyczyli pierwszą książkę. Na pewno w tym momencie ich radość była największa.