20 listopada obchodziliśmy już trzeci raz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Jak co roku była to okazja do przypomnienia uczniom przez wychowawców treści Konwencji o prawach dziecka. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie z naszej szkoły pisali na ten temat listy do swoich rodziców, które zostały im wręczone przez wychowawców na zebraniach rodzicielskich (na zdjęciu listy uczniów z VI d).  Nauczyciele zapoznali także uczniów z treścią listu, który skierował do wszystkich dzieci Rzecznik Praw Dziecka. Z uczniami klas piątych i szóstych spotkał się kom. Robert Faryniarz z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Tematem spotkania były Prawa Dziecka, ale funkcjonariusz przekazał dzieciom, że także mają obowiązek przestrzegania prawa. Wśród uczniów klas czwartych został przeprowadzony konkurs plastyczny nt. „Jestem dzieckiem, mam swoje prawa”. Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców SP-10.

Prwa dziecka 2016 zd.1

Prwa dziecka 2016 zd.2