Dnia 10 listopada 2017 r.  uczniowie klasy 2 b uczestniczyli w lekcji patriotyzmu na terenie Jednostki Wojskowej przy ul. 4 Marca w Koszalinie. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę muzealną poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Polskę oraz spotkać się z przedstawicielami Związku Piłsudczyków.  Uroczyście podczas odśpiewania hymnu państwowego wciągały flagę państwową na maszt. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki w postaci magnesów z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz książeczki pt. „Historia dla najmłodszych” autorstwa kpt. Janusza Piotra Kowalkowskiego.

W podziękowaniu uczniowie zatańczyli poloneza, wyrecytowali wiersz pt. „11 Listopada” oraz zaśpiewali pieśń pt. „Piechota”. Przed wystąpieniem w jednostce wojskowej klasa w ramach próby generalnej zaprezentowała swój występ Pani Dyrektor Beacie Czapli.

Wychowawczyni klasy II b Jolanta Terlecka

wito Niepodlegoci zd.8