tel.: (094)340-20-36 lub 342-56-31 fax (094)340-20-36

sp10koszalin@wp.pl ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

11 grudnia 2017 r. dzieci z klasy I a wraz z wychowawczynią panią Dorotą Kościuszko - Cienkowską były na warsztatach pieczenia pierników, które odbyły się w Magicznym Kawałku Świata. Każdy uczeń wałkował ciasto, wykrawał foremkami kształt piernika, a po upieczeniu ozdabiał go lukrem. Była ciekawa pogadanka na tematy: Co jest potrzebne do zrobienia ciasta na pierniki?, Co to są przyprawy korzenne?,  Jak powstaje lukier?. Dzieci śpiewając kolędy, oczekiwały na upieczenie pierników. Na zakończenie wszyscy zapakowali swoje pierniki do pudełek.  Tym sposobem każdy  uczestnik warsztatów przygotował świąteczny prezent dla mamy i taty.  W  klasie I "a" Święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się od pieczenia pierników, tak jak u dzieci w Bullerbyn. 

Wesołych Świąt życzy klasy I a!

Piernika zd.2

Piernika zd.1

Piernika zd.3

Piernika zd.5

Piernika zd.7

Piernika zd.8

Piernika zd.9

Piernika zd.11

Piernika zd.6

Inne

poczta

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl