dyplom UNICEF1

Raport z realizacji projektu UNICEF

„Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” w naszej szkole.

W ramach realizacji programu przeprowadzono 12 godzin zajęć multimedialnych z wykorzystaniem materiałów Unicef dla uczniów klas I-VII naszej szkoły. Dzieci miały możliwość poznać sytuację swoich rówieśników z Syrii. Wielu nie kryło wzruszenia i żywo reagowało na wyświetlane obrazy. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły czyli ok. 580 uczniów.

Podczas szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego w grudniu zorganizowano zbiórkę pieniędzy wśród społeczności lokalnej. Do zbiórki dołączyli się rodzice uczniów. Dodatkowo przez cały czas realizacji projektu prowadzono zbiórkę funduszy do „puszek” wśród uczniów naszej szkoły.

Zebrano kwotę 749,72 zł, którą przekazano na konto UNICEF.

Za udział w tej akcji otrzymaliśmy kolejny już Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.

Organizatorzy:

D.Niedbała, J.Fejstrowicz, A.Bernecka, E.Kurek