tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

Wywiad z Panią Anną Szeremetą

Pani Anna Szeremeta wraz z synem Maksymem uczniem z klasy III "d" naszej szkoły zajęli II miejsce w Miejskim Konkursie Kulinarnym „Mini Master Szefik”. Konkurs odbył się w styczniu w Teatrze Variete Muza w Koszalinie, a do jego finału zakwalifikowały się cztery koszalińskie szkoły, w tym nasza. Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy zdrowej i niskokalorycznej. Wykonane potrawy były ciekawe, kolorowe, finezyjne, a co najważniejsze zdrowe i smaczne.

Uczniowie klasy III d już mieli wiele okazji, aby próbować wyśmienite potrawy pani Anny, więc koniecznie chcieli dowiedzieć się jak uzyskać tak wysokie kulinarne umiejętności – stąd też powstała inicjatywa spotkania z mamą Maksa.

-   Kto nauczył Panią gotować?

-   Gotowania w dużym stopniu nauczyła mnie mama. Od najmłodszych lat pomagałam jej i lubiłam to robić. Później już jako dorosła osoba zaczęłam sama uczyć się przygotowywać potrawy.

-   Jaką kuchnie Pani preferuje?

-   Cenię kuchnie zdrową z dużą ilością warzyw i owoców.

-   Jakie było pierwsze danie, które Pani sama przygotowała?

-   Było to ciasto jabłkowe. Do dziś lubię je piec.

-   Jak gotować, żeby jedzenie było smaczne, w szczególności zdrowe?

-   Zawsze należy pamiętać o wykorzystaniu odpowiednich przypraw, gdyż to one nadają potrawie odpowiedni smak. Trzeba także pamiętać o odpowiednich proporcjach składników. Poza tym gotowanie, pieczenie powinno być przyjemnością. I właśnie tak jest ze mną. Ta przyjemność przerodziła się w pasję. Najbardziej cieszę się gdy moje potrawy smakują domownikom i gościom.

-   Czy syn Maks idzie Pani śladami?

-   Maks również lubi pomagać w kuchni, niektóre potrawy potrafi już sam zrobić, np. naleśniki. Jednak raczej nie będzie to jego pasją.

-   Wiemy, że w konkursie „Mini Master Szefik” konkurencja była duża. Czy to powodowało, że towarzyszył Pani i Maksowi stres?

-   Na początku tak, ale gdy zaczęliśmy przygotowywać  potrawy, stres już nam nie towarzyszył. Trochę denerwowaliśmy się gdy ogłaszano wyniki.

-   Jaką potrawę w czasie konkursu zaproponowała Pani i Maks?

-   Z Maksem zrobiliśmy placki z cukinią, gulasz warzywno- owocowy z sokiem pomarańczowym i imbirem, krewetki, kalmary z czosnkiem i pietruszką.

-   Brzmi niesamowicie! Dziękujemy, że gościła Pani w naszej klasie. Gratulujemy sukcesu i kulinarnych umiejętności. Korzystając z okazji chcieliśmy też podziękować, za to, że osładza Pani nam szkolną naukę. Babeczki w Pani wykonaniu są przepyszne.

 

Wywiad przeprowadzili uczniowie klasy III d: Julia Żak, Hania Śnieżko, Michał Sibielski.

 

Tekst B. Wilkowska

Fot. www.koszalin.pro  

 

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl