tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

Jak co roku nauczyciele języków obcych w naszej szkole stanęli na wysokości zadania organizując uczniom wszystkich klas szereg interesujących zajęć związanych z obchodami Europejskiego Dnia Języków.

Uczniowie klas starszych rozwiązywali quizy online sprawdzające ich wiedzę na temat krajów europejskich, ich kultury i języków jakimi się posługują. Klasy VIII pracowały w grupach odpowiadając na pytanie dlaczego uczenie się języków jest ważne.

Uczniowie klas V z okazji Dnia Języków Obcych mieli okazję brać udział w klasowych rozgrywkach quizu z użyciem aplikacji Kahoot, badali również swój poziom wiedzy na tema krajów anglojęzycznych. W ciekawy sposób przyswajali informacje a przy okazji świetnie się bawili.

Inny bardzo ciekawy quiz przeprowadzony w klasach VII polegał na identyfikacji różnych języków europejskich ze słuchu na podstawie nagrań autentycznych wypowiedzi rodzimych użytkowników. Na zajęciach została przeprowadzona edukacyjna zabawa, w której uczestnicy musieli nauczyć się liczyć 5 w różnych językach obcych oraz przywitać się w tych językach. Aby lepiej poznać zwyczaje i kulturę innych krajów  uczniowie przeczytali z nauczycielem artykuł pt. 8 faktów, których prawdopodobnie nie wiesz o Europie.

Klasy II i III mogły się wykazać swoimi zdolnościami w konkursie plastyczno-językowym, w którym należało narysować swoje ulubione zwierzę i napisać jego nazwę w co najmniej pięciu językach europejskich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i spośród wszystkich prac wyłoniono te najciekawsze, a zwycięzców nagrodzono dyplomami i upominkami. Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w quizie, który sprawdził ich wiedzę z zakresu znajomości krajów europejskich oraz obejrzeli prezentację, która uświadomiła im co daje człowiekowi nauka języka obcego.

Przygotowali nauczyciele języków obcych Agnieszka Wrzask, Katarzyna Jarząbkowska, Armand Gil, Magdalena Chałat, Ewa Drela.

a1

a2

a3

a4

a5

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl