tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

Dnia 1 czerwca 2022r. w SP 10 odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali powitani słodkościami, następnie przystąpili do odpowiadania na pytania konkursowe. Musieli oni wykazać się wiedzą o krajach niemieckiego obszaru językowego, tj. o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie. Z łatwością odpowiadali na pytania takie jak : z ilu landów (krajów związkowych) składa się Republika Federalna Niemiec, z iloma krajami graniczą Niemcy, jak długo istniał Mur Berliński, jakie są stolice oraz jak wyglądają flagi wyżej wymienionych krajów, itp.

Pierwsze miejsce w konkursie przypadło ex aequo uczniom Mirosłowi Duerowi z klasy 8A i Tomaszowi Raczkowi z klasy 7A. Uczniowie po dogrywce otrzymali jednakową ilość punktów. Miejsce drugie zdobyła Oliwia Hubert. Gratulacje!!!

Kliknij i obejrzyj nas

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl