W październiku w naszej szkole odbyły się Dni Profilaktyki „Żyjmy mądrze i zdrowo”. Inicjatywa, organizowana w każdym roku szkolnym, skierowana jest na profilaktykę uzależnień i zachowań ryzykownych oraz promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z wychowawcami, pedagogiem i szkolną pielęgniarką.Działania nauczycieli zostały wsparte przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy spotkali się z uczniami klas III-VI.

Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w profilaktycznym programie policji zachodniopomorskiej „Przyjaciele Gryfusia”, przeprowadzonym przez funkcjonariuszkę Komendy Miejskiej Policji. W szkole odbyły się także konkursy profilaktyczne: plastyczny „Talerz pełen zdrowia” dla klas I-III, „Krzyżówka Profilaktyczna z Hasłem NIE UZALEŻNIENIOM” i na komiks pt. „Żyjmy zdrowo” dla klas IV-VI. Uczniowie licznie uczestniczyli w konkursach, najlepsze prace zostały wyeksponowane na wystawie, a nagrody otrzymało aż 90 osób (20 nagród indywidualnych, pozostałe to upominki dla uczniów klas, które wygrały w rywalizacji grupowej).

Organizatorzy: Iwona Bielicka, Katarzyna Matusz, Agnieszka Wójciak

Żyjmy mądrze i zdrowo - zd1