tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

Zadbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Szkoła Podstawowa nr 10 w Koszalinie im. Stefana Żeromskiego jest jedną z czterech szkół biorących udział w rządowym  programie, zleconym przez  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pt. „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, realizowanym przez Polski Czerwony Krzyż w Koszalinie. Celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia  wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań poprzez poznanie i utrwalenie podstawowych zasad  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W programie biorą również udział nauczyciele, którzy doskonalą wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 24 listopada w SP 10 odbył się szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu  pt.”Dbam o swoje zdrowie”. Był on podsumowaniem pierwszej części programu „Zadbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”. Każdą z klas I-III reprezentowała drużyna składająca się z trzech osób, które w eliminacjach klasowych konkursu zdobyły największą liczbę punktów. Uczniowie, przygotowani przez swoich wychowawców, wykazali się ogromną wiedzą, znakomicie rozwiązując przygotowane dla nich zadania, zagadki, krzyżówki, quizy o tematyce zdrowotnej. Konkurs przygotowany i prowadzony był przez panią Joannę Kurek  oraz panią Ewelinę Gruszeczka - koordynatorki programu w klasach I-III. Wiedzę uczniów oceniała jury- wicedyrektor SP 10 pani Dorota Niedbała oraz pani Dorota Gruszeczka - kierownik ds. organizacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie. 

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród wszystkim uczestnikom odbyło się 3 grudnia 2014 r. podczas apelu szkolnego.

                                                                                          Ewelina Gruszeczka

                                                                                          Joanna Kurek

Nagrodzone osoby:

Klasy I

I miejsce:

klasa I b –  Amelia Kluczkowska, Magdalena Wójcik, Paweł Olejnik

klasa I d – Zuzanna Kapszewicz, Maja Narkun, Wiktoria Karaban

klasa I f – Aleksandra Palka, Maciej Mądrzecki,  Hubert Dmowski

II miejsce:

klasa I a- Hanna Hycka, Piotr Ilecki, Sebastian Ulas

III miejsce:

klasa I c – Patrycja Socha, Marcel Pikuła, Nikola Prukop

klasa I e- Julia Woźniak, Bartłomiej Zauski, Marcin Cybulski

Klasy II:

I miejsce:

klasa II b –  Rafał Lenartowicz, Emilia Tousty, Jakub Felczak

II miejsce:

klasa II c- Mateusz Sidun, Dawid Bluma

III miejsce:

klasa II a – Marta Baran, Weronika Lassota, Maciej Kurenda

Klasy III:

I miejsce:

klasa III a- Franciszek Ruszczyński, Martyna Lewucha, Bartosz Bernacki

klasa III b- Zuzanna Dudek, Natalia Hoppe, Marika Minkiewicz

klasa III d- Hanna Śnieżka, Dominik Gładysz, Tymon Kalinowski

II miejsce:

klasa III c- Amelia Bartczak, Zofia Tuliszewska, Martyna Wielogórska

Dbaj o swoje zdrowie zd.1

Dbaj o swoje zdrowie zd.2

Dbaj o swoje zdrowie zd.3

Dbaj o swoje zdrowie zd.4

Dbaj o swoje zdrowie zd.6

Dbaj o swoje zdrowie zd.7

Dbaj o swoje zdrowie zd.8

Dbaj o swoje zdrowie zd.9

 Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl