BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2015

W celu wyposażenia naszych uczniów w niezbędną wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym, w szkole został zrealizowany program „Bezpieczne Ferie Zimowe 2015”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z wychowawcami, a także oglądali filmy i prezentacje związane z tematyką bezpieczeństwa. W klasach I-szych przeprowadzono ogólnopolski program profilaktyczny „Klub Bezpiecznego Puchatka”, dzięki czemu  otrzymaliśmy certyfikat szkoły dbającej o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów.  Dzieci z klas I-IV brały udział w  konkursie plastycznym pn. „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, a uczniowie klas IV uczestniczyli w konkursie wiedzy na ten temat.

Działania nauczycieli zostały znacząco wsparte przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, którzy spotkali się z uczniami 13 klas. Od przedstawicieli  prawa dzieci dowiedziały się, jak uniknąć zagrożeń  występujących w naszymmieście podczas ferii zimowych i dlaczego należy wystrzegać się zachowań ryzykownych.

Wszyscy uczniowie w szkole zostali zapoznani z treścią listu Rzecznika Praw Dziecka do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych.

Organizatorkami działań w szkole były panie: Iwona Bielicka, Dorota Kościuszko-Cienkowska, Agnieszka Wrzask i Anna Szymańska.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY DLA KLAS IV
pn. NASZE BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE”

I miejsce      -    klasa  IV c

II miejsce     -     klasa IV a