tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

28.01.2016r. o godz. 8.00 dziennikarze naszej szkoły udali się na wycieczkę do Radia Koszalin. Na miejscu przywitał ich zastępca redaktora naczelnego,  Pan Michał Minkiewicz. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Po obiekcie oprowadzał uczniów Pan Gerard Hafke. Na początku Pan Gerard zaprezentował na mapie Polski, gdzie znajdują się nadajniki emitujące program radia oraz w jakich miastach można słyszeć audycję tej rozgłośni. Następnie uczniowie przeszli do pomieszczenia zwanego płytoteką, w którym zostały zebrane liczne zbiory utworów muzycznych (około 200 tysięcy), zapisanych w formie analogowej, na płycie CD oraz cyfrowo. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia  nagrań,  gdyż uczestnicy wycieczki mogli być bezpośrednimi obserwatorami audycji nadawanej na żywo. Na korytarzach radia znajdowały się gabloty, w których wyeksponowane były stare odbiorniki radiowe i różne inne przedziwne sprzęty związane z funkcjonowaniem rozgłośni. Właśnie te pomieszczenia wzbudziły największe zainteresowanie wśród uczniów, którzy mogli po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyć prawdziwy mikserski stół emisyjny oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatorów dźwięków. Zwiedzający byli pełni podziwu dla ludzi, którzy potrafią obsługiwać te setki pokręteł i suwaków. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie działów redakcyjnych i koordynacji, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują audycje oraz ustalają terminy swoich zajęć. Na koniec uczniowie zobaczyli Studio Koncertowo-Nagraniowego im. Czesława Niemena. Podczas gdy młodzi dziennikarze siedzieli wygodnie w fotelach Sali Koncertowej, Pan Gerard odpowiadał na ich różne pytania dotyczące pracy dziennikarza.

Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym.  Miłym akcentem było wręczenie uczniom gadżetów pamiątkowych Radia Koszalin. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z entuzjazmem wychodzili z rozgłośni, rozmawiając o swoich wrażeniach ze zwiedzania.

 

Opiekun pani Kamila Łukawska - nauczyciel języka polskiego

 

Radio zd.0

Radio zd.2

Radio zd.1

Radio zd.4

Radio zd.3

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl