Dnia 21 grudnia 2015r. klasa III b wraz z zaprzyjaźnioną klasą ze szkoły integracyjnej odwiedziła koszalińskie Schronisko  dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie „Leśny Zakątek”. Trzeciaki same potrafią już opowiedzieć swoje wrażenia. Oto niektóre wypowiedzi pisemne:

W dniu 21 XII 2015r. o godz.10.30 uczniowie mojej klasy III b wraz z wychowawczynią pojechali do schroniska bezdomnych zwierząt w Koszalinie. W wycieczce brały również udział dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21.

Do schroniska pojechaliśmy wszyscy autobusem. W schronisku zobaczyliśmy 6 boksów dla psów i 2 boksy dla kotów. W jednym boksie mogły być trzy, dwa lub jeden pies. Boksy były okratowane. Zwierzęta w boksach mogły się swobodnie poruszać. Warunki higieniczne były niezadowalające.

Do schroniska przywieźliśmy dla zwierząt różnego rodzaju karmę oraz zabawki.
W schronisku podobało mi się, ponieważ opuszczone zwierzęta mają tu zapewnioną opiekę, wyżywienie i pomoc weterynaryjną. Zwierzęta przebywając tu, nie muszą się błąkać po ulicach i głodować. Najbardziej podobały mi się kotki, bo były spokojne i miłe. Psy natomiast głośno szczekały i były niespokojne. Żal mi było tych zwierząt w schronisku, że nie mają kochających właścicieli i przyjaznych domów.

Oliwia Wicińska

21 XII 2015r. byliśmy w schronisku dla zwierząt. Pojechaliśmy tam autobusem, który był bardzo ładny i czysty. Zobaczyliśmy dużo psów i kotów. Były one bardzo ładne i miały śmieszne imiona, np. Kapi, Skubi.Przywieźliśmy dla nich karmę. Pewnie będzie im smakować. Było super!!!

Kacper Sidło

21 XII 2015r. z całą klasą pojechaliśmy do schrooonnniska dla zwierząt. Dojechaliśmy tam  autobusem. Zobaczyliśmy bezdomne psy i koty. Do schroniska przywieźliśmy koce, karmę
i zabawki. Było sympatycznie.

Julia Bajson

Opisuję psa rasy jamnik. Piesek ten mieszka w Schronisku  dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie. Ma na imię Scooby. Scooby jest niewielkiego wzrostu. Jego sierść jest  gęsta, brązowa, krótka, gładka. Głowa Scoobiego jest niewielka, a uszy oklapnięte. Scooby ma króciutkie nóżki. Ogon tego pieska jest długi i gładki. Lubię Scoobiego, bo jest śliczny
 i wierny.

Jakub Felczak

W dniu 21 XII 2015r. byliśmy w schronisku dla zwierząt. Dostaliśmy się tam autokarem. Zobaczyliśmy tam psy i koty różnych ras. Przywieźliśmy bardzo dużo karmy dla psów i kotów. Poznałem niektóre rasy kotów i psów oraz warunki, w jakich przebywają. Według mnie nie były one zbyt  atrakcyjne.

Adam Nęcka

21 grudnia  2015r. byliśmy w Schronisku  dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie. Pojechaliśmy autokarem z zaprzyjaźnioną klasą 3 b ze Szkoły nr 21. Zwiedziliśmy 6 budynków z boksami, w których znajdowały się psy. W dodatkowym budynku przebywały koty. Przywieźliśmy im karmę i koce. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem zwiedzić schronisko dla zwierząt.

Rafał  Lenartowicz

Opracowała wychowawczyni klasy Jolanta Terlecka