tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

   W ramach kształtowania postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur w dniu 17 marca 2016 r. w naszej szkole poznawaliśmy zwyczaje związane z irlandzkim narodowym Dniem św. Patryka. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie klas IV-VI oglądali prezentacje multimedialne o tym, skąd wzięło się to święto i jak się je obchodzi w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczyli się nazw symboli oraz najpopularniejszych zwyczajów irlandzkiego święta. Młodsi uczniowie także poznawali i kolorowali charakterystyczne elementy tej tradycji.

   W tym dniu większość uczniów przyszła do szkoły ubrana na zielono z przyklejonymi papierowymi koniczynkami (roślinny symbol Irlandii). Chętni uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy o Dniu Św. Patryka w kategorii: klasy III - IV i V -VI.

Wyróżnieni uczniowie to:

  • Miłosz Zagórski kl. VI A
  • Aleksandra Odważna kl. IV B
  • Amelia Bartczak kl. IV C
  • Wiktoria Kopaczewska kl. IV C 
  • Oliwia Wicińska kl. III B
  • Maja Kowalik III C
  • Lena Rogińska kl. III C
  • Mateusz Sidun kl. III C

Mamy nadzieję, że  wszyscy dobrze się bawili i czekamy na jeszcze większe zaangażowanie uczniów w następnym roku.

Organizatorki Dnia: pani Magdalena Chałat, pani Katarzyna Jarząbkowska, pani Dorota Nawrot i pani Agnieszka Wrzask 

wity Patryk - zd.1

 

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl