2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi, choć czasami wiele nas różni.
Uczniowie klasy IV a podczas godziny wychowawczej z panią Magdaleną Chałat zwrócili uwagę na tematykę dziecięcego autyzmu. Uczennice wraz ze wsparciem i zaangażowaniem rodziców przygotowały prezentację podnosząc świadomość innych osób dotyczącą autyzmu. Mogliśmy się dowiedzieć, czym jest autyzm i z jakimi problemami mogą się borykać osoby na niego cierpiące. Specjalne pomoce pomogły uczniom zrozumieć, jak postrzegają świat i jakie trudności w odbiorze rzeczywistości mogą mieć osoby mające autyzm.  Dziewczynki opowiedziały również ciekawe historie z perspektywy koleżanek i siostry osób mających autyzm.

Opracowała Magdalena Chałat

Autyzm zd.1