tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

 

Szanowni Rodzice,

zapraszam Państwa oraz Wasze pociechy do podróży edukacyjnej w gronie nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 10 im. Stefana Żeromskiego w Koszalinie. Oferujemy naszym uczniom start szkolny w przyjaznym klimacie stworzonym przez kreatywną, życzliwą i bardzo zaangażowaną w pracę z dziećmi kadrę pedagogiczną. Nauczyciele, realizując wiele ciekawych projektów - innowacji, angażują dzieci poprzez zabawę, doświadczenia, gry edukacyjne, inscenizacje szkolne w proces uczenie się. Naszym najmłodszym uczniom proponujemy przygodę "Zakodowane Pierwszaki". Photony, Blue-boty pomogą dzieciom nauczyć się logicznego myślenia i programowania. 

W "dziesiątce" stosujemy strategie oceniania kształtującego, ucząc dzieci współpracy oraz samodzielności w monitorowaniu swoich postępów edukacyjnych. Nasi najmłodsi uczniowie potrafią odpowiedzieć na pytania: Co już umiem? Czego powinienem się jeszcze nauczyć i w jaki sposób mogę to zrobić? Już pierwszoklasiści realizują szereg aktywności, współpracując z koleżankami i kolegami z klasy albo ze szkoły. 

Nauka szkolna odbywa się w kolorowym i "ciepłym" (po termomodernizacji) budynku, na dużym placu zabaw, boisku Orlik i rozległym terenie rekreacyjno - sportowym, wśród pięknej roślinności. Przestronne, bogato wyposażone sale lekcyjne, dwie świetlice szkolne, szkolna biblioteka, dwie sale gimnastyczne, pracownie komputerowe stanowią dopełnienie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej. 

Szanowni Rodzice, wspieramy rozwój każdego dziecka, biorąc pod uwagę jego uzdolnienia, zainteresowania. Zgodnie z potrzebami naszych najmłodszych uczniów organizujemy różnorodne zajęcia, np.: mały programista, nauka języka migowego, matematyczne bystrzaki, mały odkrywca oraz zajęcia specjalistyczne. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału, który - w telegraficznym skrócie - zaprezentuje atmosferę naszej wyjątkowej "dziesiątki". https://youtu.be/oGSppPgaLL4 

W zakładce "Nabór do klasy I" zawarte są szczegółowe informacje o naszej placówce i zasadach rekrutacji.
Beata Czapla - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Stefana Żeromskiego w Koszalinie 

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl