tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

Uczniowie z klas: II b, IV b, VI c i VII a brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-ekologicznym o nazwie “Lekcje ciepła” zainicjowanym przez przedstawiciela Firmy MEC, Panią Żanetę Kwapisz, członka Rady Rodziców naszej szkoły. Projekt ten został wyróżniony przez Komisję Europejską. Starsi uczniowie podczas lekcji zdalnej dowiedzieli się co to jest smog, jak należy z nim walczyć, jakie są źródła energii, jak mądrze korzystać z energii oraz ciepła.

Młodsi uczniowie brali udział w prelekcji oraz oglądali edukacyjną bajkę pt.”Czerwony Kapturek w mieście”. W przystępny dla dzieci sposób dowiedzieli się skąd się bierze ciepło systemowe, w jaki sposób dociera do mieszkań oraz jak należy je oszczędzać.

W ramach projektu wszyscy uczniowie uświadomili sobie, jak ważne są odnawialne źródła energii.

Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne na temat “Jak korzystać z energii oraz ciepła”, które prezentujemy poniżej.

Beata Brzezińska

Jolanta Terlecka

lekcja ciepła 1

lekcja ciepła 2

lekcja ciepła 3

lekcja ciepła 4

lekcja ciepła 5

 

 

 

 

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl