W dniach 20.04 – 21.04.2016 w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej Jeden Świat – Jedno MarzenieKonkurs składał się z dwóch etapów, w których uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczna i znajomością zagadnień związanych z historią Igrzysk Olimpijskich. W I etapie – eliminacje - wzięło udział 7 szkół podstawowych z miasta Koszalina. Do finału zakwalifikowały się cztery zespoły: SP 6,SP 7,SP 18 i gospodarz SP 10. Wyniki międzyszkolnej rywalizacji:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 w Koszalinie

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Koszalinie

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 18 w Koszalinie

Konkurs objął swoim patronatem Prezydent Miasta Koszalina. Gośćmi honorowymi imprezy byli: Pan Marian Tałaj - koszaliński olimpijczyk oraz Pani Teresa Tałaj Prezes Klubu Olimpijczyka działającego w Koszalinie. Wszyscy uczestnicy imprezy dzięki wsparciu sponsorów otrzymali koszulki, drobne upominki, lody  i słodycze. Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy i medale.  Sponsorami imprezy byli TERMOPROJEKT KOSZALIN, GAZ BUDOWA KARLINO, LODY JAŚ, KPPD ODDZIAŁ KOSZALIN, MARTETY BEA, BLUE STEED OUTLET. Nauczyciele SP 10 dziękują sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.

Organizator imprezy pani Lidia Aziewicz

Turniej Wiedzy Olimpijskiej 2016 zd.1