tel.: (094)340-20-36 lub 342-56-31 fax (094)340-20-36

sp10koszalin@wp.pl ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

20 listopada, już po raz czwarty, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jak co roku w naszej szkole odbyło się szereg wydarzeń związanych z tym świętem. Jednym z nich była wizyta nietypowego gościa, Misia-Policjanta, który  w towarzystwie pań policjantek z Wydziału Prewencji KMP odwiedził uczniów  z klas I-III. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa uczniów, ze wskazaniem osób, które pomagają dzieciom w przestrzeganiu ich praw. Uczniowie  z klas czwartych i piątych uczestniczyli w apelach, podczas których prezentowali scenki ilustrujące wybrane prawa dziecka. W czasie tych spotkań pedagog szkoły przedstawiła prezentację dotyczącą treści Konwencji o prawach dziecka. Wszystkie klasy I-III przygotowały piękne prace zbiorowe – postacie dzieci z kartonu z wpisanym prawem dziecka, które przystroiły nasz szkolny łącznik. Młodzież z klas siódmych uczestniczyła w warsztatach psychoedukacyjnych, zrealizowanych przez specjalistki z Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie. Ponadto przeprowadzono wśród uczniów konkursy tematyczne, zróżnicowane pod względem trudności: w klasach I-szych odbył się konkurs plastyczny, w klasach II-III plastyczno-literacki, a klasach IV-VI konkurs literacki. Organizatorzy wyróżnili  30  laureatów, którzy otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP-10.

Organizatorkami przeprowadzonych działań były panie: Renata Roman, Monika Sieląg, Katarzyna Matusz, Agnieszka Wrzask, Marzena Wilkowska oraz Iwona Bielicka.

Inne

poczta

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl