pzkosz x

Posiadanie statusu Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki daje korzyści
z dwóch różnych kategorii. Pierwsza z nich to wynagrodzenie dla trenerów prowadzących zajęcia treningowe dla uczniów uczestniczących w programie Szkoły Podstawowej. Druga korzyść to sprzęt sportowy, który trafia do szkół, gdzie istnieją grupy SMOK.

W SMOK-ach zajęcia mają zachęcić jak największą liczbę dzieci do uprawiania koszykówki i sprawić, żeby stała się ich pasją. Oprócz wzrostu popularności dyscypliny, wzrasta aktywność fizyczna wśród dzieci. PZKosz w tym celu edukuje trenerów, którzy odgrywają ważną rolę - od początku trwania programu wzięli udział w czterech szkoleniach, podczas których najlepsi trenerzy młodzieżowi prowadzili wykłady na temat sposobu pracy z dziećmi.

SMOK ewoluował, a co roku wzrasta ilość ośrodków – z 2 żeńskich i 2 męskich w pierwszym (pilotażowym) roku, osiągnęliśmy liczbę 150 ośrodków (79 żeńskich i 71 męskich). Liczba uczestników wzrosła z 829 w 2014 roku do 7650 w 2017, a placówek wciąż przybywa. W sumie w programie uczestniczy już 300 trenerów - to dziesięciokrotny wzrost - na początku tę grupę stanowiła garstka 32 osób.

- Liczby są bardzo obiecujące i pokazują, że zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów wzrasta z roku na rok. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki mamy możliwości otwierania z roku na rok nowych ośrodków Kładziemy nacisk na jakość zajęć, dlatego przeprowadzamy regularne testy i szkolenia dla nauczycieli, żeby utrzymać jak najwyższy poziom. W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci mają do wyboru wiele dyscyplin, o tym co będą trenować, decydują szczegóły, o które dbamy.

Kategorie wiekowe w szkoleniu SMOK:

klasy I - III
klasa - IV
klasa - V

każda grupa trenuje dwa razy w tygodniu po 90 minut.

Trenerzy

smok2KOSSM CMYK FULL ON WHITE 01 1

Dni treningów dziewcząt SMOK w SP nr 10 :

kl.   I-III  poniedziałek i środa godz. 16.30 - 18.00
klasa  IV  wtorek i czwartek    godz. 16.30 - 18.00