tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wychowawcy przeprowadzili  w klasach zajęcia nt. „Mamy swoje prawa, mamy swoje obowiązki”, podczas których omawiali z uczniami treść Konwencji o prawach dziecka. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać kolorowy „balonik” z zapisem wybranego przez siebie prawa.  W czasie apeli, zorganizowanych dla poszczególnych poziomów klas, pedagog szkoły Iwona Bielicka przeczytała wszystkim uczniom list skierowany do nich od Rzecznika Praw Dziecka. Podczas spotkania uczniowie prezentowali swoje „baloniki” i  dzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi wybranego prawa. Uczniowie  klas  piątych i szóstych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, panią Agnieszką Hołdą. Pani policjantka przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną związaną z tematyką przeciwdziałania przemocy, jak też podkreśliła konieczność przestrzegania prawa przez wszystkich obywateli, także przez same dzieci. Młodsze dzieci podczas apelu oglądały program artystyczny dotyczący tematyki Praw, który przygotowali uczniowie klas II b, III b i V a.

Organizatorkami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka były panie: Iwona Bielicka, Monika Sieląg, Jolanta Terlecka i Agnieszka Wrzask.

Dzie Praw Dziecka zd.1

Dzie Praw Dziecka zd.2

Dzie Praw Dziecka zd.3

Dzie Praw Dziecka zd.4

Dzie Praw Dziecka zd.5

Dzie Praw Dziecka zd.6

Dzie Praw Dziecka zd.7

Dzie Praw Dziecka zd.8

Dzie Praw Dziecka zd.9

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl