tel.: 94-340-20-36 sekretariat@sp10koszalin.pl

ul. Chopina 42, Koszalin, 75-567

sp10

   Języki to nasza siła - pod takim właśnie hasłem odbywała się tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Języków. W tym roku szkolnym wiązały się ze współpracą międzynarodową oraz tworzeniem sztuki użytkowej (plakat). Dla młodszych uczniów przewidziano konkurs plastyczny pod nazwą "Dlaczego warto się uczyć języków obcych", który był dedykowany dla uczniów klas drugich i polegał na stworzeniu plakatu, który miał zachęcać do nauki języków obcych. Na plakacie należało umieścić pięć powodów, dla których warto się uczyć języków obcych. Nagrodzono i wyróżniono następujących uczniów:

I miejsce - Anastazja Lach II a

II miejsce - Olimpia Dziduch II c

III miejsce - Nadia Tutus II e

Wyróżnienie - Alicja Kępczyńska II b

Wyróżnienie - Dorota Mituniewicz II a

   Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w międzynarodowym projekcie edukacyjnym w ramach europejskiego programu współpracy szkół E-twinning. Wraz z uczniami z Włoch, Francji, Niemiec, Finlandii, Czech, Litwy, Szwecji, Chorwacji i Rumunii wymienili się własnoręcznie wykonanymi kartkami, w których napisali kilka słów o sobie w języku angielskim. I tak 26 września mogliśmy czytać nadesłane kartki od uczniów z całej Europy. Dodatkowym elementem angażującym większość klas naszej szkoły były wykonane przez uczniów plakaty, zawierające najważniejsze informacje o krajach europejskich, które długo ozdabiały łącznik i były bardzo chętnie czytane przez innych uczniów spędzających tam przerwę.

Organizatorki: Magdalena Chałat, Katarzyna Jarząbkowska, Dorota Nawrot, Agnieszka Wrzask

Dni j. ang. zd.6

Świetlica

SWIETLICA SZKOLNA SP10

Linki

 

edziennik

wakacje
ocenianie_ksztaltujace
sus

bezpieczna_szko-a    jesz   mleko_w_szkole

www.sp10koszalin.pl